Güvenlikli İskele

Güvenlikli İskele

Güvenlikli iskele yapı inşaatlarında personel kayıplarının azaltılması için geliştirilmiş bir iskele modelidir.  Yapı alanında kullanılan kiralık iskelelerin yüksekliği, genişliği ve güvenlikli iskele standartları oldukça önemli olan etkenlerdir.

Günümüzde bilinçsiz bir şekilde işlem uygulanmasını engellemek, çeşitli iş kazalarının önüne geçebilmek için geliştirilmiştir.

Güvenlikli iskelenin amaçlarından en önemli olan personelinizin başına gelebilecek herhangi bir olumsuzluğa karşı tedbir almaktır. Çeşitli iş kazalarını ve hayati risk taşıyan kazaları engelleme amacı ile güvenlikli iskele modelleri ortaya çıkmıştır.

Güvenlikli iskele inşaat sektöründe can kayıplarını azaltan gelişmiş bir iskele sistemidir.

Güvenlikli iskele ne kadar güvenlidir?

Güvenlikli iskele ve eski tarz iskelelerin arasındaki fark artırılmış güvenlik önlemleridir. Eski model iskelelerde iskelenin yüksekliği, genişliği, çıkış genişliği ve yüksekliği yeterince önem arz etmezken yeni model iskeleler için bu ayrıntılar son derece büyük bir önem taşır.

Üstelik inşası henüz devam etmekte olan bir alanda kullanılmakta olan güvenlikli iskele ile birlikte burada çalışan personel için gerekli olan önlemler alınmaktadır.

Yeni nesil iskeleler sayesinde oluşabilecek olan kazaların oranı en az seviyeye getirmeye çalışılmaktadır. Aksi halde yapı alanlarında oluşan kazalar sonucunda personel yaralanabilmekte ve bu kazalar ölüm gibi feci durumlarla socuçlanmaktadır.

Güvenlikli iskele ile kazaların azaltılması

Güvenlikli iskele ve kazalar tamamen zıt orantılıdır. Yapı alanlarında kullanılmakta olan iskeleler yeni model güvenlikli iskele olarak tercih edildiği zaman oluşabilecek olan kazaların oranı az seviyeye indirilmektedir.

Firmanız ve personelinizin sağlığı ve hayatı için güvenlikli iskele kullanımına gayret göstermelisiniz. Güvenlikli iskelelerde olan güvenlik önlemleri sayesinde  inşaat alanında çalışmakta olan personelinizin ve sivil kişilerin sağlığı korunacaktır. Güvenlikli iskeleler sayesinde önceden daha çok oluşan kazalar artık en az seviyeye indirgenmiş ve önlenmesi amaçlanmaktadır.

Güvenlikli iskele çözümlerimizle iş kazalarının önüne geçme çalışmaları yürütmektedir. İskele kiralama ve satılık iskele hizmetlerinde dünya standartlarını takip etmemizden dolayı risklerin tamamını en aza getirmek suretiyle iş güvenliğinde kalitemiz artmaktadır. İskele kiralama ve güvenlikli iskele hizmeti almak için RE İskele’ye başvurabilirsiniz.


güvenlikli iskele ankara güvenlikli iskele fiyatları kiralık iskele ankara kiralık güvenlikli iskele kiralık iskele istanbul